Guzek pozostały po złamaniu nosa bez przemieszczenia

Dzien dobry, 8 dni temu zostałem pobity i niestety mialem złamany nos bez przemieszczenia (niewielki odprysk). Gdy zeszła opuchlizna na nosie pozostała "gulka". Niestety tworzy ona punktowe zgrubienie nosa i garb którego wczesniej nie bylo. Jest ona dość twarda, w dotyku przypominająca kość. Czy jest możliwe, że zniknie ona samoczynnie, gdy nos się prawidłowo zrośnie? Czy raczej aby ją usunąc potrzebna bedzie operacja? Jesli potrzebny jest czas to jak długo powinienem czekac z decyzja?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - istnieje kilka możliwości wystąpienia takiego stanu - najczęściej jest to krwiak, który powoli w ciągu kilku tygodni samoistnie powinien się wchłonąć.
Jeżeli tak nie będzie - proszę o wizytę, zobaczymy co można zrobić.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków ( kontakt: www.chirurgiakrakow.pl )

Szanowny Panie,
niestety urazy nosa ujawniają się w postaci zniekształceń np. garbu, skrzywienia asymetrii skrzydełek nosa
Jest możliwość korekty takich zniekształceń, zasadniczym warunkiem jest prawidłowa ocena przedoperacyjna doświadczonego w operacjach nosa chirurga plastycznego.
Zapraszam do kontaktu z recepcją Timeless 508 713 484 oraz zapoznania się z opiniami pacjentów
https://ranking.abczdrowie.pl/d/janusz-jaworowski-onkolog-warszawa-21729
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej