Guzek w tarczycy a konieczność wykonania biopsji

Witam. Mam na imię Grzegorz i trochę się boję. Czy wykryty podczas badania USG guzek hypoechogeniczny w części tylno-dolnej tarczycy o wymiarze 9x6mm kwalifikuje się do wykonania biopsji. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam,
Obecność w tarczycy ognisk o zmienionej w stosunku do reszty narządu gęstości akustycznej(czyli echogeniczności, o której mowa w opisie USG) jest wskazaniem do wykonania badania cytologicznego tarczycy (oceny pod mikroskopem materiału pobranego w drodze biopsji). Wynik biopsji niejednokrotnie jest kluczem do postawienia przez lekarza diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia.