Guzki pod pachą w 30. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 30tc i pojawił mi się czyrak w postaci 4 guzów (1duzy i 3male ropne) pod pachą. Czy jest to groźne dla dziecka?

Czyrak czyli zapalenie okołomieszkowe sam w sobie nie jest groźny dla dziecka. Jeżeli zmiany nie pojawiają się gromadnie to wszystko powinno minąć przy trosce o zachowanie higieny w miejscach podatnych, jak na przykład pachy. Jeżeli zmian pojawi sie dużo to dobrze jest zgłosic się do dermatologa.