Guzowaty opór poniżej żeber i zespół jelita drażliwego

Witam. Mam 31 lat. Od kilku miesięcy mam książkowe objawy zespołu jelita drażliwego. Różnicą jest to, że z prawej strony poniżej żeber wyczuwam guzowaty opór (charakterystyczny raczej dla Ch. Leśniowskiego). Opór ten występuje tylko w pozycji stojącej.Podczas badania w pozycji leżącej lekarz nie zaobserwował żadnych nieprawidłowości. Mam też obrzmiałe jelita.Jednak innych objawów Leśniowskiego nie obserwuję. Czy możliwe jest wyczuwanie takiego oporu w zespole jelita drażliwego?

Raczej żadne guzowate opory w zakresie jamy brzusznej w przypadku zespołu jelita drażliwego nie występują. Radzę w kwestii ustalenia ostatecznego rozpoznania zgłosić się na konsultację do gastroenterologa. Być może konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii celem dokładnego wyjaśnienia sytuacji klinicznej.