Hashimoto i stosowanie Euthyrox

Witam. Pół roku temu stwierdzono u mnie chorobę Hashimoto (wynik tsh 4,70 usg też ją wykazało natomiast przeciwciała były w normie) . Przepisano mi Euthyrox 25. Biorę go regularnie aczkolwiek po pół roku powtorzyłam badania i TSH wzrosło na 6.02. Jaka może być tego przyczyna?

Taki wynik wskazuje na niedoczynność tarczycy, zbyt mała ilość substytucji hormonalnej, zbyt mała dawka leku. Proszę najlepiej wynik skonfrontować z endokrynologiem prowadzącym. Zapewne konieczne okaże się zwiększenie dawki leku.