Idealna waga dla mojego wzrostu i wieku

Witam, Mam 16 lat, ważę 57 kg. Mam 1,67 m wzrostu. Przez wiele lat trenowałam pływanie. Jednak ze względu na dużą ilość nauki i obowiązków, nie mam teraz czasu. Wcześniej ważyłam 53kg... Od kiedy przestałam trenować przytyłam 4 kg. Bardzo mnie to martwi. Zastanawiam się, jakie w związku z tym mam podjąć działania oraz czy moja aktualna waga i wzrost są odpowiednie? Pilnie proszę o profesjonalną odpowiedź.  Moje wymiary: 1. Obwód bioder - 90 cm, 2. Obwód w pasie - 65 cm, 3. Obwód klatki piersiowej - 87 cm.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja aktualna masa ciała jest idelana dla wrostu i wieku. BMI odpowiada wartości około 50 centyla na siatkach centylowych, podobnie jak wrost i waga w stosunku do wieku. Nie martw się zatem dodatkowymi kilogramami. Dbaj o codzienną aktywność fizyczną 30-60 minut dziennie. Mogą to być choćby intensywne spacery do szkoły. Nie zapominaj też o zdrowej diecie. W Twoim wieku nie powinnaś się odchudzać.

Pozdrawiam