Idealna waga i ćwiczenia na wysmuklenie ud

Czy przy wzroście 157 i wadze 44 kg mam nadwagę?I czy mój jadłospis jest dobryy? Śniadanie 7:20-płatki kukurydziane z mlekiem II śniadanie-10:30-kanapka z ciemnym chlebem bądź jabłko,zależy Obiad -13-14 zależy o której skończę lekcję Podwieczorek 16:00-to jest zazwyczaj owoc albo zjem parę sucharków Kolacja=19:00-jogurt truskawkowy Dużo się ruszam,chodzę na zajęcia dodatkowe z WF'u.Mam szczupły brzuch tylko nienawidzę swoich ud.Czy mogę wykonywać jakieś ćwiczenia na uda?Czy to niezdrowe?

Niestety , po tym co Pani napisała nie można ocenić jadłospisu. Jedyne co rzuca się w oczy to możliwa spora ilość cukru oraz zbyt niska ilość białka , niedobór warzyw i w konsekwencji witamin i składników mineralnych. Zdecydowanie nie ma Pani nadwagi, wręcz jest Pani na granicy niedowagi (niedożywienia). Problem estetyki może tkwić w złej kompozycji ciała, zawartość tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz wody. Śmiało może Pani wykonywać ćwiczenia angażujące mięśnie nóg takie jak przysiady, wykroki jednak najlepszym wyjściem jest poddanie wysiłkowi całego ciała nie tylko danej partii.

Witam serdecznie.
Zgadzam się. Pani BMI wynosi 17,85 i wskazuje na niedowagę. Zalecam przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia i odradzam stosowania diet odchudzających. Proszę zadbać, aby Pani zdrowa dieta spełniała poniższe wymagania.
"1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 3 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola.
8. Pij wystarczającą ilość wody – minimum 2 litry dziennie."
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska