Ile czasu organizm potrzebuje na oczyszczenie się z antykoncepcji?

Witam,pod koniec sierpnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, gdyż postanowiliśmy z partnerem rozpocząć starania o dziecko. Miałam krwawienie z odstawienia i od tego czasu (już 2,5 miesiąca) nie dostałam okresu,a w ciąży nie jestem.Po jakim czasie powinnam się niepokoić gdy miesiączka się nie pojawi?Ile czasu organizm może potrzebować na "oczyszczenie" po antykoncepcji?Tabletki zaczęłam brać 3 lata temu, z powodu zaniku miesiączek. Wizytę u ginekologa mam umówioną dopiero w połowie stycznia.

Witam serdecznie. Warto przyśpieszyć wizytę u ginekologa, gdyż z pewnością brak miesiączki wymaga diagnostyki. Możliwe iż są to wahania hormonalne, jednak nie mogę tego stwierdzić tylko na podstawie opisu. Antykoncepcja nie powinna tak wpływać na organizm jak u Pani. Zwykle okres pojawia się już w pierwszym cyklu po odstawieniu.