Ile czasu po urodzeniu dziecka trwa połóg?

Ile czasu po urodzeniu dziecka trwa połóg? Słyszałam, że 6 tygodni, a u mnie już mija siódmy i jeszcze pojawia się krew - co prawda w niewielkich ilościach. Czy to normalne?

Dzień dobry,

Połóg to okres poporodowy, w którym cofają się ciążowe i poporodowe zmiany ogólnoustrojowe oraz zmiany w obrębie narządów płciowych, trwający od 6 do 8 tygodni. W tym okresie toczą się procesy inwolucyjne w narządzie rodnym. U większości nie karmiących piersią kobiet już po tym okresie pojawiają się cykle miesiączkowe.

Jeśli krwawi Pani od porodu do teraz, bez przerwy, powinna Pani skonsultować się z lekarzem położnikiem lub położną. Jeśli w międzyczasie była przerwa w krwawieniu, i pojawiło się ono po siódmym tygodniu, może to już być pierwsza miesiączka po porodzie.

Pozdrawiam,
Beata Pięta, Ekspert kampanii "Wspieramy Was od 1. dnia"