Ile czasu potrzeba, ale organizm całkowicie oczyścił się z toksyn?

Witam mam 21 lat od 4 lat paliłem nałogowo paczkę na 2 dni od 5 miesięcy nie palę chodzę regularnie spać dobrze się odzywiam i uprawiam dużo sportów np Jak długo potrzeba czasu żeby mój organizm się oczyścił z toksyn całkowicie ? Ile trzeba czekać na poprawę koloru skóry ? czy 4 lata do dość długi nałóg żeby mój organizm się wyniszczyl np płuca ? Czy się z regeneruje ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma jasno określonego czasu potrzebnego na oczyszczenie orgaizmu z toksyn na które narażony jest palacz. Szkody wyrządzone nałogiem są nie do całkowitego cofnięcia, jednak wazne jest zaprzestanie palenia i narażenia na szkodliwe związki chemiczne zawarte w dymie papierosowym, które nie będą się akumulować w organizmie i narażać na szkody zdrowotne.