Jak oczyścić organizm z toksyn?

Dzien dobry,mam na imie Agata i chcialabym sie dowiedziec jak najskuteczniej oczyscic oranizm z toksyn?Staram sie zdrowo odzywiac od dwóch lat nie jem miesa.Nie pije nic innego poza wodá i moimi domowymi sokami owocowymi które przygotowuje na swiezo w domu.Nie pale ,nie pije alkocholu,gotuje swoje potrawy.Jedynym problemem z którym sie zmagam sá slodycze,ktore sá bardzo nie zdrowe.Czy jest cos co pomoze mi oczyszczac organizm na biezáco?Dodam,ze jestem bardzo aktywna osobá i uwielbiam sport.

Witaj Agato. Zastanawiam się, dlaczego uważasz, że Twój organizm jest jakoś szczególnie zanieczyszczony i powinnaś go "oczyszczać na bieżąco"... Skoro się dobrze odżywiasz, unikasz używek, uprawiasz sport, to z pewnością masz większe szanse na dobre zdrowie na długi czas, niż Ci, którzy o to nie dbają. Każdy z nas jest w pewnym stopniu zanieczyszczony toksynami, choćby tymi z powietrza. Jednak przy w miarę zdrowym trybie życia zmniejszamy to ryzyko. Dlatego uważam, że nie powinnaś się tym martwić, lecz raczej zadbać o swój spokój wewnętrzny. Pamiętaj, że ciało i psychika zawsze idą w parze. Jedno wpływa na drugie. I choćbyśmy nie wiem jak zdrowo się odżywiali, uprawiali sporty, oczyszczali się poprzez różne mikstury, to żyjąc w stresie, w napięciu, w niezadowoleniu z siebie, będąc pesymistycznie nastawionymi do życia, nie osiągniemy pełni zdrowia ani szczęścia. Zatem pomyśl o oczyszczeniu się mentalnym, a to fizyczne nastąpi samoistnie :) Pozdrawiam. Ewelina Wieczorek, www.epicentrumzdrowia.pl

Zgadzam się z przedmówczynią. Przy takim stylu życia, a dba Pani o siebie wszystko powinno być o.k. Chęć na słodycze może zniwelować regularność jedzenia posiłków, który zapewnia stały poziom cukru we krwi i odpowiednia ilość błonnika pokarmowego.

Witam serdecznie,

Stara się Pani wypijać około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie. Dodatkowo warto wypić każdego ranka na czczo szklankę wody z sokiem z cytryny (o ile nie ma Pani ku temu indywidualnych przeciwwskazań). Pije Pani również jak najwięcej soków warzywnych oraz soki owocowe. Do tego zadba Pani o to aby w diecie nie zabrakło błonnika, który działa jak miotełka i wymiata toksyny z jelit.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk