Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Jak oczyścić organizm z toksyn?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Oczyszczanie organizmu z toksyn następuje gdy zadbamy o zrównoważoną dietę, opierającą się na zasadach zdrowego odżywiania.
Regularność posiłków, urozmaicenie diety, wysoka podaż błonnika , unikanie substancji konserwujących, barwników, nadmiaru tłuszczu i cukrów prostych, sprzyja wyrównaniu metabolizmu, usprawnieniu pracy narządów, w tym zwłaszcza przewodu pokarmowego i dostarczeniu wszelkich niezbędnych składników odżywczych,.
Bardzo istotna jest też dbałość o odpowiednia podaż związków o charakterze antyoksydantów, które zapobiegają reakcją zapalnym i podnoszą odporność organizmu. Są one obecne przede wszystkim w świeżych owocach i warzywach oraz ziołach takich jak bazylia, oregano, mięta, kurkuma, kminek itp.
Ważne jest też spożywanie odpowiedniej ilości płynów najlepiej w postaci wody mineralnej niegazowanej i świezowyciskanych soków owocowych.
pozdrawiam

Witam, tak naprawdę przy prawidłowym odżywianiu nasz organizm jest w stanie sam się oczyścić . Oczywiście wszelkie wody, soki, preparaty ziołowe nie zaszkodzą ale też same w sobie nie zadziałają . Pozdrawiam