Ile czasu trwa przeciętny stosunek?

Witam, Proszę państwa mam pytanie. Proszę udzielić mi eksperckiej wypowiedzi. Otóż. Ile to tak naprawdę jest z tym czasem trwania stosunku. Mam dość czytania tych wszystkich quasi opowieści o 2 godzinnych maratonach i i 3 godzinnych penetracji. Ile trwa współczesny stosunek u polaka ??Ile powinien trwać? Interesuje mnie również, czy istnieją sposoby, aby stosunek przedłużyć? Czy istnieją jakieś leki lub preparaty, które pozwolą na wydłużenie stosunku? Kiedy mówimy o zbyt krótkim stosunku? Co może jeszcze wpływać na wzajemną satysfakcję z życia seksualnego? Bardzo proszę o fachową odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Przeciętny stosunek (liczony od momentu wprowadzenia członka do pochwy do momentu wytrysku) trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Jest możliwe, aby trwał dłużej, jeśli oboje partnerzy zabiegają o przedłużanie czasu stosunku, np. przerywając go, zmieniając pozycje seksualne i formy pieszczot itp. Dodatkowo do czasu trwania seksu można zaliczyć również grę wstępną, masaż erotyczny, pieszczoty następujące po stosunku itp. Można również wliczyć np. dwa stosunki następujące po sobie, kiedy po wytrysku i czasie odpoczynku obojga partnerów, ponownie podejmują oni drugi kontakt. "Seksualny maraton" trwający 2 godziny nie musi być więc dużą przesadą, ale też z pewnością nie jest normą i przeciętną. Gdyby tyle miała trwać ciągła nieprzerwana penetracja, byłoby to niemożliwe zarówno dla większości kobiet, jak i dla większości mężczyzn. Zbyt krótki czas trwania stosunku to zazwyczaj poniżej 1-2 minut. Jeśli mężczyzna zawsze i przy każdym zbliżeniu osiąga wytrysk w takim czasie, można mówić o wytrysku przedwczesnym. Zawsze kluczowy jest jednak, nie precyzyjnie obliczany czas, ale to, czy oboje partnerzy są zadowoleni ze swojego życia seksualnego - a to jest możliwe zupełnie niezależnie od stopera.

Pozdrawiam!

Witam,
jeśli chodzi o tzw. normę statystyczną, to długość stosunku seksualnego - definiowany od momentu rozpoczęcia penetracji do momentu osiągnięcia ejakulacji - według różnych badań wynosi od 7 do 15 minut. W Polsce takie badania prowadzi m.in. prof. Izdebski (Seksualność Polaków na początku XXI wieku), według jego danych przeciętny czas stosunku z penetracją wynosi ok. 13 minut. Przy czym przeciętna długość aktu seksualnego (od momentu rozpoczęcia gry wstępnej do ejakulacji), to ok 28 minut.

Mediana wynosi około 5-6 min., to znaczy że połowa par ma czas poniżej tego czasu, a połowa powyżej.
Z innych danych wynika, że około 30% procent dorosłych mężczyzn ma lub często miewa problemy z kontrolą wytrysku i zbyt szybki wytrysk, czyli poniżej 2 minut.
Mówimy o czasie penetracji, który nie jest najważniejszy dla oceny satysfakcji z bliskości seksualnej!
Inaczej oczywiście te parametry są nagłaśniane przy rozmowach przy piwku...
Warto dodać też, że należy ostrożnie podchodzić do różnych badań ankietowych, bo ludzie mają skłonność do "koloryzowania" także w anonimowych badaniach.
Przedstawiają tak siebie, jah chcieliby się widzieć i jak chcieliby być widziani...
A niemało ludzi puszcza sobie wodze fantazji.
Są jednak pary, które potrafią długo utrzymać twardość penisa w zespoleniu z kobietą, pomagają w tym różne techniki i nastawienia psychologiczno-filozoficzne, jest to "wyższa szkoła" dostępna dla niewielu...
Należy podkreślić jednak, że zbytnie zastanawianie się nad parametrami czasowymi, tak samo jak i anatomicznymi, nie służy podnoszeniu poziomu satysfakcji.
Miłość jest tajemnicą a nie parametrem...
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że przeciętny stosunek trwa ok. 2-3 minut. Dodać należy, że istotny jest nie tyle sam czas penetracji, ile możliwość zaspokojenia w tym czasie partnerki.

Pozdrawiam.