Ile czasu utrzyma się taka opuchlizna?
DZIEŃ DOBRY, JESTEM ŚWIEŻO PO URAZIE STOPY..NOGA ZOSTAŁA ZMIAZDZONA PRZEZ WÓZEK ELEKTRYCZNY NA MAGAYZNIE.. W RTG BRAK ZLAMANIA STRASZNIE BOLI I NOGA JAK BALON BARDZO BARDZO SPUCHNIĘTA. ILE CZASU TAKA OOUCHKIZNA SIE UTRZYMA?

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
opuchlizna po urazie może utrzymywać się nawet kilka tygodni. Ważne jednak, aby był Pan pod stałą opieką lekarską, aby lekarz mógł monitorować proces gojenia oraz w razie konieczności wdrożyć odpowiednie leczenie.
Skoro odczuwa Pan silne dolegliwości bólowe, to być może trzeba zastosować także leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomocne mogą być również zimne okłady, które zmniejszają ból oraz obrzęk. Ponadto powinien Pan dużo odpoczywać oraz stosować się do zaleceń lekarskich.
Proszę więc udać się do lekarza, najlepiej posiadającego specjalizację z ortopedii.
Pytania o opuchliznę po urazie pojawiały się już w naszym serwisie. Oto kilka przykładowych pytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-utrzymuje-sie-opuchlizna-po-urazie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchlizna-stopy-po-urazie-a-mozliwe-leczenie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchlizna-stopy-po-urazie.