Ile powinien ważyć 16-latek?

Witam,mam pytanie jaka powinna być waga u 16 latka.Z góry dziękuję za odpowiedz.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Prawidłowa waga 16-latka uzależniona jest głównie od jego wzrostu. Siatki centylowe podają, że zakres szerokiej normy (10-90 centyl) dla osób w tym wieku wynosi 53-78kg.

Zależy od wzrostu. Do 18go roku życia odczytuje się prawidłową masę ciała z siatek centylowych, po osiągnięciu pełnoletności korzysta się z BMI.