Ile powinien ważyć ośmiolatek?

Jaka jest prawidłowa waga chłopca 8-letniego przy wzroście 125 cm?

Witam!

Norma wagi dla ośmioletniego chłopca odczytywana z siatek centylowych wynosi od 22 - 34 kilogramów (czyli między 10 a 90 percentylem).

Wzrost 125 cm usytuowany jest na 25 percentylu, czyli na dolnej granicy szerokiej normy, więc waga też powinna oscylować bliżej dolnej niż górnej granicy normy.

Pozdrawiam serdecznie!