Ilość płytek krwi 149 tys/ul a leki przeciwzapalne

Moja ilość płytek krwi to 149 tys/ul. Czy powinienem uważać na salicylany. Jakie leki przeciwzapalne moge przyjmować? Czesto bolą mnie stawy czy Opokan lub diklak jest bezpieczny? Pozdrawiam

Witam!

W Pana przypadku wskazana jest okresowa kontrola morfologii (np. raz na pół roku lub częściej w przypadku pogorszenia wyników). Na chwilę obecną ma Pan "bezpieczny poziom płytek krwi". Objawy zaburzeń krzepnięcia pojawiają się zwykle dopiero poniżej poziomu płytek poniżej 60 tys/ul.

Jeśli nie ma Pan problemów z krzepnięciem krwi (wybroczyny, łatwe siniaczenie, krwawienia z błon śluzowych) to leki te nie powinny zaszkodzić. Dla pewności proszę sprawdzać informacje na ten temat w ulotce leków.

Leki, które Pan wymienia nie są jednak bez wpływu na zdrowie i stosowane długotrwale lub w nieprawidłowy sposób mogą wywoływać działania niepożądane. Należy stosować je zgodnie z zaleceniem Lekarza i możliwie jak najkrócej.

Być może warto skonsultować się w Poradni Rehabilitacyjnej (ze skierowaniem od Lekarza Rodzinnego) i szukać rozwiązania innego niż przyjmowanie leków, np. odpowiednie ćwiczenia, fizjoterapia itp.