Infekcja grzybicza a krwawienie

Biorę aktualnie 3 pod rząd opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i mam niewielkie krwawienie z tego powodu. Ok 3 tygodnie temu brałam antybiotyk i dostałam infekcji grzybiczej (tak mi się zdaje). Nie miałam niestety jak pójść do ginekologa, bo aktualnie jestem za granicą. Kupiłam Lactovaginal i przyjmuję go 4 dzień, jednak objawy grzybicze nie ustąpiły, może swędzenie jest mneij uciążliwe. Czy to możliwe, żeby infekcji trudniej było się pozbyć w związku z krwawieniem? Czy mogę używać tamponów?

Lek. Katarzyna Szymczak

Lactovaginal nie jest lekiem przeciwgrzybicznym, zawiera jedynie kwas mlekowy, stąd objawy dalej się utrzymują. Wskazana konsultacja z ginekologiem lub włączenie leczenia preparatami dostępnymi bez recepty.
Pozdrawiam