Inhalacje solą przy kaszlu u półrocznego dziecka

Dzień dobry, dziś byłam z półrocznym synkiem u lekarza rodzinnego - zaczął w nocy pokaszliwać. Lekarz zalecił podawanie witC i inhalacje solą, a w razie nasilenia kaszlu i kataru-zakupić bez recepty syrop na kaszel i krople do nosa. Mogą mi Państwo jakieś polecić? dodatkowo otrzymaliśmy skierowanie na wyniki morfologii i moczu-kiedy je wykonać?jak będzie całkiem zdrowy czy można od razu?jak i kiedy najlepiej pobrać próbkę moczu?Bardzo proszę o poradę,Kamila

Aleksander Ropielewski

Wszystkie preparaty, które mają dopuszczenie do stosowania u małych dzieci będą odpowiednie. Jeżeli lekarz nie powiedział inaczej morfologię i mocz najlepiej pobrać po zakończeniu infekcji. Mocz należy pobrać ze środkowego strumienia porannego moczu.

Piotr Pilarski

Witam,

sugeruję Pani udać się do apteki i tam zapytać. W różnych aptekach inne leki są dostępne. Odnośnie badań to wydaje mi się, że od razu należy je wykonać jednak najlepiej będzie wrócić do lekarza i dopytać się gdyż nie wiem w jakim celu je zlecił. Odnośnie pobierania moczu proszę zapoznać się z artykułem https://parenting.pl/portal/badanie-moczu-u-niemowlat

Pozdrawiam.