Insulinooporność a odpowiednia dieta

Cześć mam 20 lat i posiadam insulinoodporność. Jestem po opieką endokrynologa. Ważę 65-66 kg jednak ze względu na insulinoodporność mam problemy z utrzymywaniem wagi. Chciałabym zacząć jeść zdrowiej jednak bez wielkich szaleńst w diecie ( jako że mieszkam z rodziną radykalne zmiany są trudne do wprowadzenia). Przestawiłam się już na chleb ciemny, unikam wszelkich fast-foodów i napoi gazowanych, Co jeszczę mogę zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Ograniczenie spożywania słodyczy, smażonych potraw, na rzecz gotowanych, zwiększenie ilości spożywanych warzyw. Pić co najmniej 2 litry niegazowanej wody. Ograniczyć mocną kawę i herbatę.

Aleksander Ropielewski

DIeta powinna skłądać się z pokarmów o niskim indeksie glikemicznym (optymalnie poniżej 50%) oraz powinna Pani jeść około 5 posiłków dizennie z czego 3 posiłki głoówne. DOkładny jadłospis można ustalić na podstawie stylu życia i zapotrzebowania energetycznego.