Interakcja antykoncepcji hormonalnej ze spożywczą ziemią okrzemkową

Witam!!! mam pytanie:) dostałam od mamy w prezencie Diatomit-spożywcza ziemia okrzemkowa, podobno bardzo zdrowa. Ale biorę tabletki antykoncepcyjne Harmonet i niewiem czy Diatomit nie bedzie miał wpływu na działanie tabletek bo podejrzewam ze pod tym kontem nikt tego nie bada. dziękuje za odpowiedz pozdrawiam:)!!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leki nie są badane pod kątem interakcji z ziemią okrzemkową. Sugeruję zachować co najmniej kilkugodzinny odstęp, ale w żaden sposób nie można potwierdzić / wykluczyć interakcji.