Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania biochemicznego

Cholesterol: 182,3mg/dl; HDL 42,7mg/dl; LDL surowica lipemiczna; trójglicerydy: 446,3 mg/dl. Mam 53 lata, od 3 lat zażywam statynę 20 mg. Mój tryb życia zmienny, ze względu na charakter pracy. Jestem marynarzem, więc 4-5 miesięcy spędzam na statku, mało ruchu. Okres wakacji - dużo czasu - rower + Nordic Walking. Przy odczycie LDL surowica lipemiczna - niezrozumiałe dla mnie określenie. Czy powinienem zmienić lek? Ten lek obniżył mi cholesterol, ale jest obojętny na kwasy trójglicerydowe. Dziękuję za wyjaśnienie.
53 LAT ponad rok temu

Badanie Ph moczu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

surowica lipemiczna to surowica o dużym stężeniu kwasów tłuszczowych - widać to "gołym okiem". Być może warto zmienić u Pana terapię statynami na terapię fibratami - ale musi o tym zadecydować lekarz prowadzący. Pewne jest to, że poziom trójglicerydów jest za wysoki i choć styl życia (ruch, dieta) są istotne, to nie obniży to poziomu trójglicerydów do zadawalających wartości.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy