Interpretacja badania krwi w ciąży

Dzień dobry. Mam 30 lat. Jestem w 6 miesiącu ciąży. Od początku ciąży mam podwyższony poziom MONO w badaniu krwi. Przy każdym wyniku mam dopisek MONOCYTOSIS. Wartość MONO w ostatnim badaniu: 1,14 (wartości referencyjne: 0,20 - 1,00), 13,0%. Pozostałe wyniki w normie. Poza tym że jestem zmęczona, nic mnie nie boli. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższony jest zarówno odsetek, jak i stężenie monocytów wyrażone w liczbach bezwzględnych. Monocyty są jedna z frakcji krwinek białych. Ich stężenie może wzrastać w przebiegu ciąży, jednak na podstawie posiadanych informacji nie mogę wykluczyć również innych mniej i bardziej niepokojacych przyczyn takiego stanu. Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym ciażę.

Pozdrawiam