Interpretacja wyników 2-letniej dziewczynki - morfologia, mocz i USG jamy brzusznej
Odebrałam dzisiaj wyniki 2-letniej córeczki. Proszę o interpretację. Mmorfologia krwi: Leukocyty 7,2 Erytrocyty 4,26 Hemoglobina 12,2 Hematokryt 33,80 MCV 79 MCH 28,60 Płytki krwi 296 Limfocyty% 66 (25-50) H Inne (Eo,Bazo,Mono)11 Neutrofile% 23 (25-60) L Limfocyty # 4,7 Inne(Eo,Bazo,Mono)# 0,8 Neutrofile# 1,70 RDW-CV 14 PDW 12 MPV 10,40 P-LCR 29 Rozmaz krwi met.Schilinga Gran. segmentowane 22 Gran. kwasochłonne 5 Limfocyty 70 Monocyty 3 OB 2 Badanie ogólne moczu: Barwa - jasnożólta Przejrzystość - przejrzysty Ciężar właściwy 1,013 pH 6,5 Glukoza - nieobecna Ketony - nieobecna Urobilinogen - w normie Bilirubina - nieobecna Białko - nieobecna Azotany - nieobecna Osad moczu Nabłonki płaskie - nieliczne Leukocyty 0-1 Bakterie - nieliczne żelazo 97,0 CRP 0,10 Dodatkowo robiliśmy USG jamy brzusznej i wyszło, że wątroba wystaje spod łuku żebrowego 25mm - nieznacznie powiększona, poza tym narządy prawidłowe.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie.
Niestety nie możemy odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ dotyczy ono interpretacji wyników badań.
Proszę się udać z wynikami do lekarza, on mając możliwość zbadania Pani córeczki i zebrania dokładnego wywiadu, będzie mógł postawić trafną diagnozę i ewentualnie pokierować leczeniem.