Interpretacja wyników badań na tarczycę

Witam, bardzo proszę o ziterpretowanie moich wynikow krwi: T3: >33, T4: 7,5, TSH: 0,01, TPO:174, TRAK :94. Nie wiem, czy powinnam podać jeszcze jakieś wyniki, ale mam nadzieję, że na podstawie tych tutaj będę mogła uzyskać informacje, jak źle jest, i co mam robić. Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Szkoda, że nie podała Pani jednostek dla każdego z wyników, a także wartości norm (jest to ważne szczególnie w przypadku przeciwciał – TRAK, TPO, gdyż każde laboratorium, w zależności od metody wykonywania oznaczenia, posiada swój zakres wartości prawidłowych).

Niemniej jednak wyniki badań wskazują na nadczynność tarczycy. Spowodowana jest ona w Pani przypadku prawdopodobnie chorobą Gravesa-Basedova. Choroba ta polega na tym, że organizm produkuje specyficzne przeciwciała, które pobudzają tarczycę do niekontrolowanego wydzielania hormonów. Ich nadmiar wywołuje szereg objawów ze strony różnych układów i narządów.

Proszę z wynikami niezwłocznie udać się do endokrynologa, który postawi rozpoznanie i zaproponuje najskuteczniejszą dla Pani metodę leczenia.