Interpretacja wyników badań TK kręgosłupa 28-latki
Witam Proszę o interpretację wyników badań TK kręgosłupa:Objawy licznych guzków Schmorla w obrębie płytek granicznych na wielu poziomach,Krótkie nasady łuków na wielu poz.L3doS1 dające zmniejszenie wymiaru PA kanału. Profuzja tylna krążka L5 -S1 na ok 8,4mm z uciskiem na worek oponowy, podejrzenie wydzielenia sekwestru na tym poz. Drobna wypuklina tylna centralna i boczna do 5,6 mm na poziomie L4/L5 zwężenie otworów kręgowych. Dziś odebrałam wyniki a wizytę mam dopiero za dwa miesiąc.Pozdrawiam

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Guzki Schmorla występują w przebiegu choroby Scheuermanna. Wynik badania TK świadczy również o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.