Interpretacja wyników badania TK z kontrastem

Witam. Od kilku miesięcy boli mnie gardło. Proszę o interpretację wyników badań TK z kontrastem. Wyrostki rylcowate recesywne - długości 2,5 cm. W prawym wyrostku odcinek nieuwapniony długości 3mm. W lewym wyrostku staw rzekomy. Radiologiczne cechy zespołu cichej zatoki szczękowej prawej. Krtań nieznacznie zrotowana z lewą stronę. Poza tym narządy szyi bez zmian w obrazie TK. Węzły chłonne niepowiększone.

opisano zespół cichej zatoki szczękowej - jest to rzadko występująca choroba, którą charakteryzuje stopniowe, postępujące zmniejszanie się objętości światła zatoki szczękowej z powodu zapadania się jej ścian kostnych w wyniku podciśnienia rozwijającego się wskutek upośledzenia drożności ujścia zatoki. Do charakterystycznych objawów należą bezbolesna asymetria twarzy z zapadnięciem i obniżeniem się gałki ocznej w oczodole.