Interpretacja wyniku badania nasienia i oligoasthenoteratozoospermia

Bardzo proszę o interpretację wyników nasienia. Objętość: 3ml PH: 7,6 Barwa: opalizująca woń: swoista Konsystencja: mocno śluzowata, czas upłynnienia: 1,5h Liczba plemników w 1 ml - 4mln Ruchliwość: 20% ruch progr. szybki A: 7% wolny progr. B: 3% nieprawidłowy C: 10% nieruchome D: 80% Żywotności: po 4h - zachowana po 24h - zanik aktywności Formy patologiczne: ok. 18% (norma) Leukocyty: 3-5 wpr Komórki okrągłe spermatogenezy: 2-3 wpr Rozpoznanie: oligoasthenoteratozoospermia

Aleksander Ropielewski

Oligoasthenoteratoazoospermia oznacza mało ilość, mało ruchliwych plemników o nieprawidłowej budowie, które świadczą o niepłodności, być może o bezłpłodności jeżeli taki stan jest permanentny..