Interpretacja wyniku badania nasienia u 30-latka

Witam. Bardzo proszę o interpretacje wyników nasienia. Upłynienie <60 min Objętość 1,0 ml pH 8,0 Barwa szaro opalizująca, lepkość - prawidłowa, aglutynacja -nieobecna, koncentraacja plemników 145, całkowita liczba plemników w ejakulacie 145, ruch postępoway 33% ruch całkowity - 61%, brak ruchu 39%, żywotność 76%, plemniki o prawidłowej budowaie 8%, koncenteracja komórek okrągłych <5,0 mln/ml, koncentracja leukocytów peroksydazo-dodatnich <1mln/ml. staramy się o dziecko od pół roku

Piotr Pilarski

Wyniki są dobre tylko nie napisał Pan jednostek ilości plemników w ejakulacie. Prawidłowa koncentracja to powyżej 15 mln/ml.

Pozdrawiam.