Interpretacja wyniku badania USG piersi

Wita, w dniu dzisiejszym miałam wykonane badanie USG z wynikiem : " Na pograniczu kwadrantów bocznych gruczołu piersiowego lewego, 2 cm od otoczki brodawki w miejscu odczuwalnych dolegliwości bólowych widoczny jest owalny obszar ubogoechowy, mogący odpowiadać gęstej torbieli lub zmianie litej łagodnej o wym 11mm x 9mm x 4mm, położona niemal na powięzi." Lekarz zalecił mi tylko powtórne badanie USG za 4 miesiące. Czy powinnam to tak zostawić i czekać 4 miesiące na kolejne USG?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na obecność zmiany o charakterze łagodnym. W takiej sytuacji zaleca się okresową kontrolę. Postępowanie lekarza było zatem prawidłowe.