Interpretacja wyniku USG szyi i ślinianek
Proszę o interpretację wyniku usg szyi. Prawa ślinianka 2,85x1,65cm, lewa 3,3x1,25cm.Obie ślinianki o zmienionej jednolitej hipoechogennej strukturze miąższu.Hipoechogenne węzły o grubości do 0,8cm w okolicy lewego kąta żuchwy.Węzły chłonne wzdłuż naczyń dogłowowych-eliptyczny,niepowiększone, hipo- lub normoechogenne. Tarczyca hiperechogenna. Powyższy obraz Usg ślinianek podżuchwowych nie jest jednoznaczny, może odpowiadać zmianom pozapalnym.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Obraz USG wskazuje na etiologię zapalną, jednak niezbędna korelacja ze stanem klinicznym i ew. wykonanie biopsji. Pozostałe narządy w opisie badania w normie.