Irracjonalny strach przed ciążą

Błagam o pomoc.. Bardzo boje sie ciazy.nie wspolzyje, nie mam chlopaka. ale od jakiegos miesiaca rzeraza mnie mysl ze moglam otykac przedmiotow ze spermy a potem wsadzic do pochwy albo np. nie usiade gdzies na lawce bo mogl tam siedziec mezczyzna w spodniach ze spermy. Osttanio nawet jak dotykam plecow to boje sie ze np plemniki pod wplywem potu wlecą do pochwy.. prosze o pomoc :(

Dzień dobry.

Pani irracjonalny strach przed ciążą w sytuacji, gdy nie ma Pani żadnego partnera oraz obsesyjne poszukiwanie plemników i spermy mogą wręcz przeciwnie, wskazywać na silną potrzebę bycia zapłodnioną. Innymi słowy, Pani poszukiwanie męskich gamet powodowane rzekomym lękiem przed nimi, może być "zawoalowanym" poszukiwaniem chłopaka, partnera, mężczyzny, męża.
Powyższe tezy nie muszą być oczywiście w Pani przypadku prawdziwe, bywa jednak, że właśnie w taki, "odwrotny" sposób psychika ludzka domaga się realizacji nieuświadomionych potrzeb.
Sugerowałbym kontakt z psychologiem i podjęcie terapii, podczas której mogłaby Pani odnaleźć rzeczywistą przyczynę Pani obsesji.

Pozdrawiam.

Witaj,
Chciałabym porozmawiać z Tobą o opisanym problemie.Otóż w twoim wieku w/w rodzaj strachu jest uzasadniony,jednocześnie,gdy nadal będziesz go w sobie podtrzymywać i pielęgnować poprzez unikanie sytuacji spotkań czy flirtu,będziesz się czuła żle na tle rówieśników.
Oczywiście sama możesz wybrać sobie kogoś do rozmowy lub /najlepiej/ terapii,ale takie postanowienie musi być Twoją niezależna decyzją.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Skąd miałyby te plemniki nagle się wziąć? Poza tym życie plemnika jest krótkie. Niewykluczone, że obawy przed zajściem w ciążę mogą pochodzić z doświadczeń przeszłości. Sądzę, że powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa, może też psychiatry i seksuologa. Pozdrawiam