Istnieje możliwość zamontowania aparatu na te 5 zębów, aby przesunęły się w miejsce tej szóstki?

Witam Mam pytanie odnośnie aparatu ortodentystycznego, mianowicie chodzi mi o górną prawą dwójkę, wszystkie ząbki u góry mam proste, jedynie prawa dwójką wystaje przed szereg, jest wysunięta do przodu. Jakieś 3 lata temu doktor wyrwała mi zepsuta szóstkę, twierdząc, że zrobi się miejsce dla tej dwójki, o co zapytałem u innej pani Stomatolog, która nie wyrywa wszystkich zębów, że to nie prawda i wcale tak się nie stanie. Nie chce stosować aparatu na cały łuk ponieważ mnie na to nie stać i przeraża mnie wygląd aparatu. Istnieje możliwość zamontowania aparatu na te 5 zębów aby przesunęły się w miejsce tej szóstki? Albo jakiś aparat ruchomy?

Dzień dobry,
niestety szansa, że ząb 2 sam "wejdzie" na swoje miejsce jest minimalna. Leczenie ortodontyczne może oczywiście rozwiązać ten problem, ale bez aparatu obejmującego cały łuk może nie być to możliwe. Zachęcam do wizyty u ortodonty - może leczenie nie będzie tak drogie i długotrwałe jak Pan myśli, a efekt będzie na całe życie.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula