Izotek i tabletki antykoncepcyjne na problemy ze skórą

Kilka dni temu byłam na wizycie u dermatologa, który na moje problemy ze skórą przepisał Izotek i tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że te drugie mam zacząć stosować w 1 dniu miesiączki ale co z Izotekiem, który ma szkodliwy wpływ na płód? Nie jestem w ciąży ale zawsze istnieje takie ryzyko, w związku z tym czy powinnam zacząć stosować Izotek juz teraz czy poczekać do miesiączki i zacząć wraz z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Jest to bardzo skuteczny lek, proszę jednak regularnie odwiedzać swojego lekarza prowadzącego.