Jak antykoncepcja wpływa na wysiłek fizyczny?

Czy antykoncepcja hormonalna wpływa jakoś na intensywne treningi na siłowni (trening siłowy oraz cardio/interwały)? Czy może ograniczyć przyrost masy mięśniowej przy treningu siłowym? Czy można brać jednocześnie kreatynę? Interesują mnie przede wszystkim tabletki 4 generacji, a konkretnie Axia Conti, które mam zacząć stosować. Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim należy mieć informacje jak dotychczas wyglądało miesiączkowanie i ew skontrolować poziom hormonów płciowych a dopiero później zastanawiać się nad antykoncepcja , a co do kreatyny to na pewno nie