Jak chronić się przed kolejnymi infekcjami?

Problemy z odpornością. Mam 23 lata i 9 miesięcy temu zaczęłam prace w żłobku. W dzieciństwie często chorowałam na zapalenie oskrzeli i było to powiązane z licznymi alergiami oraz astma oskrzelowa. Po 10 roku życia się to „unormowało” i nie chorowałam tak często. Odkąd zaczęłam prace w żłobku jestem cały czas na coś chora. Mam wrażenie, ze przechodzę z infekcji w następna infekcje. 4 tygodnie temu miałam anginę, 1,5 tygodnia po niej grupę jelitowa a teraz znowu jestem chora mam gorączkę, ból zatok oraz kaszel. Wiem, ze moja praca jest związana z ryzykiem infekcji bo przenoszą je dzieci ale nikt ze środowiska tak często nie choruje jak ja. Czy w tej sytuacji powinnam wykonać jakieś badania? Lekarz rodzinny proponuje mi jakieś kuracje na odporność ale nie zlecił żadnych badań. Zastanawiam się czy to może być powiązane z czymś poważniejszym.

Z wywiadu nie wynika,żeby miała Pani jakis wrodzony zespół niedoboru odporności.Zakładam,że nie ma Pani też żadnego nabytego zespołu obnizonej odporności.Stąd Pani problemy wynikają raczej ze środowiska w którym Pani przebywa.Radzę wyleczyć raz, porządnie infekcję bakteryjną(angina jest taką,o ile poprawnie rozpoznana,Pani ostatnia infekcja też taka może być,ponieważ nawroty mogą wynikać z niedoleczenia poprzednich infekcji)-antybiotyk co najmniej 7 dni.Potem higieniczny tryb życia-dobre odżywianie,aktywność fizyczna,hartowanie,szczepienie na co są dostępne szczepionki(grypa,Covid,dawka przypominająca koklusz itd.).Co do badań to tylko podstawowe-morfologia,proteinogram.