Jak często badać poziom TSH przy chorobie Hashimoto?

Witam, Mam kolejne pytanie odnośnie Hassimoto. Co jaki czas trzeba badać poziom tsh i czy tylko tsh? Czy jazda na rowerze ok 1h, ok 20 km co drugi dzien jest wskazana przy tej chorobie, czy przyspiesza metabolizm? Jaki ruch najlepszy w tym przypadku. W ciagu 2 lat z rozmiaru M skoczyłam do XL a waga wciąż rośnie, pomimo dawki 75 euthyroxu. Pozdrawiam

Można uprawiać każdy rodzaj sportu, bez żadnych ograniczeń, jak zdrowa osoba.

Piotr Pilarski

To zależy jakie poziomy TSH osiągało do tej pory. Jeśli poziom jest ustabilizowany można kontrolować tylko raz do roku. W razie chwiejności co ok 3 miesiące. Jak najbardziej może Pani stosować wysiłek fizyczny. Ważne aby to był wysiłek aerobowy.

Pozdrawiam.