Jak definitywnie zamknąć były związek?

Mijają dwa lata. Gdy rozstalam sie z chlopakiem po 1.5 rocznym związku. Myslalam że od jakiegos czasu daje sobie radę. Spotykam sie z kimś jest "dobrze". Lecz gdy nadszedł dzien 2 rocznicy zaczęło wracać. Panika, płacz brak snu. Na dodatek jego zdjecia z nową dziewczyną na fb. Boje się ze znów sie zamknę w sobie. Niewiem co robić. Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do zwyczajnej rozmowy i pracy z psychologiem, celem domknięcia dawnego związku, z sukcesem, by zrobić przestrzeń na nowy i piękny związek, czego serdecznie Pani życzę,

Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Zakończenie relacji powoduje poczucie straty, które pozwala nam wrócić do równowagi po przejściu procesu żałoby emocjonalnej. Jeżeli jednak nie do końca akceptujemy ten stan rzeczy, nie konfrontujemy się ze smutkiem, żalem, tęsknotą (dzieje się tak najczęściej z obawy, ze nas one przerosną) to zdarza się, że akceptacja jest pozorna. Uczucia, które nie zostały przepracowane zostają stłumione. Do pewnego momentu udaje nam się tak funkcjonować, ale wystarczy, że pojawi się tzw. bodziec wyzwalający (w przypadku opisanym przez Panią to specyficzna data, zdjęcia) i następuje eksplozja stłumionych potrzeb i uczuć. Aby sobie z tym poradzić, zwykle inwestujemy kolejną energię w uruchomienie ponownego procesu wyparcia, jeszcze skuteczniejszego i bardziej nas wyczerpującego. Wbrew naszym obawom, skonfrontowanie się z trudnymi uczuciami bywa dużo mniej obciążające i pozwala na zamknięcie tego etapu życia oraz rozpoczęcie nowych z poczuciem siły i kontroli. Jeżeli zmaga się Pani właśnie z takim schematem, zachęcam Panią do podjęcia pracy z psychologiem, by przyjrzeć się Pani indywidualnej sytuacji i uporać z trudnościami pod opieką specjalisty. Pozdrawiam.

Witam Panią
Wchodząc w bliski związek z drugą osobą wydaje nam się,
że nasza miłość wystarczy, żeby nasz związek był szczęśliwy.
Niestety, czasami zdarza się inaczej.
Rozstanie z ukochaną osobą należy do najbardziej bolesnych
wydarzeń w życiu człowieka.
Zwykle całkowicie dezorganizuje życie.
Często niesie za sobą złość, niepokój, frustrację, poczucie zwątpienia,
poczucie odrzucenia, poczucie rozpadu wewnętrznego,
poczucie osamotnienia, utratę pewności siebie
oraz poczucie niskiej wartości a nawet depresję.
Jednak z upływem czasu emocje i przykre uczucia związane
z rozstaniem powinny stopniowo słabnąć.
Jeżeli jednak proces adaptacji do tej trudnej i bolesnej sytuacji
nadmiernie się przedłuża, a ból i emocje są „żywe” jak tuż po rozstaniu,
to warto skorzystać z pomocy psychologa.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która pozwoli Pani
spojrzeć na siebie i ten związek z odpowiedniej perspektywy,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę
wewnętrzną, dzięki czemu Pani życie nabierze sensu
i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem psychoterapii. Porozmawiać o tym co się wydarzyło, co sprawia Pani trudność, jak wykorzystać swoje zasoby w radzeniu sobie z trudną sytuacją.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl