Jak radzić sobie po bolesnym rozstaniu?

Witam. Nie umiem poradzić sobie po rozstaniu i to ze w tym wieku zostalam sama. Mam 32 lata. Moj świat sie zawalił. Nie mogę jeść tylko leżę i płacze bo wszystko co robie nie ma sensu a żeby zasnąć musze wypic lampkę wina. Nie wiem jak mam sie pozbierać czuje że przegrałam życie bo w tym wieku już nie ułoże sobie życia.

Witam Panią,

Wchodząc w bliski związek z drugą osobą wydaje nam się,

że miłość wystarczy, żeby nasz związek był szczęśliwy.

Niestety, czasami zdarza się inaczej i zamiast wsparcia i miłości

kłótnie, wzajemne poniżanie i cierpienie.

Rozstanie z ukochaną osobą należy do najbardziej bolesnych

wydarzeń w życiu człowieka i zwykle całkowicie

dezorganizuje życie.

Zachwiane zostaje poczucie bezpieczeństwa, poczucie własnej

wartości, czujemy się tak, tak jakby zawalił się cały świat.

Poczucie smutku, rozczarowania, żalu i przygnębienia są naturalnymi

emocjami po rozstaniu z bliską osobą.

Z upływem czasu emocje i przykre uczucia związane z rozstaniem

powinny stopniowo słabnąć.

Wiem, że teraz trudno jest myśleć o nowym związku, ale jest to dobry

czas na zadbanie o siebie, na aktywność i robienie tego, na co wcześniej

brakowało czasu, a także na spotkania z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi.

Warto też zadbać o własny rozwój intelektualny, emocjonalny i duchowy.

Napisała Pani: ,,czuję, że przegrałam życie, bo w tym wieku

już nie ułożę sobie życia.”

Jest Pani młodą osobą, a miłość nie pyta o wiek i nie uznaje żadnych barier.

Miłość ma moc naradzania się i rozkwitania w każdym wieku.

Często przychodzi w takiej chwili, kiedy jej się nie spodziewamy,

ale teraz warto znać swoje potrzeby i warto się na nią otworzyć.

Jeżeli jednak proces adaptacji do tej trudnej i bolesnej sytuacji

nadmiernie się przedłuża, a ból i emocje są wciąż ,,żywe”,

jak tuż po rozstaniu, to zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,

podczas której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,

odzyska Pani równowagę wewnętrzną, poczucie bezpieczeństwa

a także pogodzi się Pani z przeszłością i odzyska radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/