Jak długo beta HCG może w moim przypadku utrzymywać się na wykrywalnym przez testy z moczu poziomie?

20 października miałam owulację, 30 zrobiłam test z krwi a wynik wyszedł 27,9. Drugiego listopada powtórzyłam badanie. Wynik wyniósł 197 a na teście z moczu druga słaba kreska. Tego samego dnia dostałam plamienia a następnie krwawienia. Przez dwa kolejne dni wychodziły ze mnie skrzepy choć w niewielkich ilościach. Dziś cztery dni od krwawienia w godzinach wieczornych powtórzyłam test i druga kreska wyszła dość wyraźnie. Dodam że był to test tej samej firmy. Jeśli było to poronienie to jak długo beta HCG może w moim przypadku utrzymywać się na wykrywalnym przez testy z moczu poziomie? Udam się oczywiście na kolejne badanie z krwi ale dopiero za 2-3 dni..

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy powtórzyć badanie beta hcg i koniecznie udac się do lekarza ginekologa np w celu wykluczenia ciąży poza macicznej