Jak długo działa lek Seroxat?

Witam. Od 2 miesięcy mam problemy natury lękowej (nie mam depresji). Lekarz na moją prośbę przypisał mi najmniejszą dawkę Seroxatu, który miał pomóc mi w codziennym funkcjonowaniu jednak podobno dopiero po ok. 10 dniach miałem poczuć różnicę. Niestety już po 1 dniu od zażycia pierwszej tabletki poczułem skutki uboczne leku w postaci okazjonalnych zaburzeń widzenia (nieostry obraz) lecz przede wszystkim zaburzeń seksualnych (znacznie obniżone libido, zaburzenia erekcji). Zaniepokojony, lek odstawiłem już po 3 dniach zażywania ponieważ z każdym dniem stan się pogarszał. Od tej pory minęło 5 dni i choć zaburzeń widzenia już nie miewam, tak problemy seksualne mam nadal (do dnia rozpoczęcia zażywania leku nigdy w życiu żadnych problemów tej natury nie miałem). Czy to normalne, że działanie leku tak długo mnie trzyma?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Z mojej strony, zachęcam Pana do rozważenia podjęcia psychoterapii, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, która jest efektywną formą leczenia problemów natury lękowej (nie powoduje skutków ubocznych).

Serdeczności oraz powodzenia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605