Jak długo może trwać diagnoza ADHD?

Witam, podczas problemów z nauką i brakiem koncentracji zauważyłem, że całe życie miałem objawy podobne do ADHD/ADD. Czy psycholog byłby w stanie postawić diagnozę a także przepisać odpowiednie lekarstwa ? Jestem po drugiej wizycie w poradni, po pierwszej wizycie psychiatra stwierdził przeprowadzenie dokładnej diagnozy w kierunku ADHD u innej pani psycholog w tej samej poradni i powiedziano mi, że czekają mnie długie testy przez conajmniej dwie kolejne. Czy diagnoza ADHD faktycznie tak długo trwa ? Dziękuję za pomoc.

Dzień dobry,
Diagnoza wymaga dużej wnikliwości oraz zebrania szerokiego wywiadu celem dokładnego rozeznania w Pana problemach. I faktycznie zajmuje to kilka wizyt, a testy czasem trwają kilka godzin. Nie ma drogi na skróty. Chodzi o to, żeby jak najlepiej Pana poznać, wykluczyć inne choroby, czy zaburzenia. To służy też Panu - zgodzi się Pan ze mną, iż krzywdzącym byłoby uzyskanie błędnego rozpoznania.
Natomiast odpowiadając na drugie pytanie - psycholog nie jest lekarzem, dlatego nie może przepisywać leków. W tym celu należy udać się ponownie do psychiatry, np. po zakończeniu diagnozy psychologicznej.
Życzę powodzenia:)