Jak długo może występować gorączka po szczepieniu niemowlęcia?

Witam, W piątek byłam z synkiem na szczepieniu (hexa, pneumokoki, rotswirus) była to druga dawka( synek ma skończone 4 miesiące). Synek juz 4 dzień gorączkuje (ok 38°C). Mieszkamy w Austrii i lekarz podczas szczepienia poinformowal nas, ze jesli wystąpi gorączka mamy do lekarza nie iść, bo jest to normalne. Bardzo martwi mnie stan synka. Jak długo może występować gorączka po szczepieniu? Synek jest smutny, bardzo osłabiony dużo śpi i nie chce jeść.. Proszę o szybką odpowiedź;)

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nadal gorączka występuje proszę koniecznie zgłosić się do lekarza, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.