Jak długo można leczyć RZS i ŁZS sterydami?

Witam ! Jak dlugo mozna leczyc reumatiodalne zapalenie stawow i luszczycowe zap stawow sterydami ? Od 8 lat uzywam Medrol oraz Metrotexat ebewe mam stluszczenie watroby ( jest to jeden ze skutkow ubocznych ) cukrzce ,ogromne pocenie ioraz zanik miesni czy rematolog powinnien zmienic leczenie gdy mam duze problemy z watroba ? Czy istnieje inne skuteczne leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest zmodyfikowanie leczenia. Proszę koniecznie udać się do reumatologa.