Jak długo można stosować melatoninę?

Witam biorę melatonine 1 gram forsen forte już 3 miesiące czy to nie za długo ?Bardzo mi pomaga bo mam problemy ze snem mecze się kilka godzin a jak wezmę tabletkę 5 min i spie .Czy mogę ja dalej stosować czy 3 miesiące to już za długo ? Mój lekarz ma urlop dlatego nie mogę iść i to zapytać o to . Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Witam Panią
Melatoninę można stosować do 13 tygodni.
Zapewne wie Pani też o tym, że żadne leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Podawanie sztucznie wyizolowanych hormonów z zewnątrz,
zawsze wywiera jakiś wpływ na nasz organizm i układ hormonalny.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.

Jeżeli chce Pani skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć z zaburzeń snu,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam miło, nie znam co prawda przeciwskazań jeżeli chodzi o stosowanie przez dłuższy czas forsen forte, ale niepokojący jest fakt niezasypiania przez Panią bez pomocy
środków nasennych. Bezsenność to symptom ostrzegawczy. Pytanie brzmi jaka jest tego przyczyna? Jeżeli przyczyna tkwi w stresie to trzeba ten stres zwalczyć inaczej może on zaatakować cały organizm i przekształcić się w inne choroby np. nerwice czy migrenę.
Radziłbym więc konsultacje u psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie