Jak długo powinna trwać kuracja żelazem, aby zostały odbudowane zapasy w organizmie?

Witam, W październiku znalazłam się w szpitalu z powodu anemii z niedoboru żelaza, HB wynosiła 6,1. Podano mi 2 jednostki krwi i kurację żelazem Hemofer P. Przy wypisie, pod koniec października, ze szpitala HB wynosiła 9,7. Na kontroli pod koniec stycznia wyniki HB wynosiły 13,8. Żelazo zostało odstawione. Chciałabym się dowiedzieć, w tej sytuacji, jak długo powinna trwać kuracja żelazem, aby zostały odbudowane zapasy w organizmie?

Witam,

Zasada jest taka, ze po wyrownaniu poziomu hemoglobiny suplementacja preparatmi zelaza powinna trwac jeszcze 4-6 MIESIECY celem odbudowania zasobow systemowych.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga