Jak długo trwa leczenie glisty ludzkiej?

Witam Po otrzymaniu wyników badań zdiagnozowano u mnie glisde ludzką. Leczenie Vermox 2x1 tabletka przez 3 dni. Od czasu leczenia mija 4 dzień a ja nie czuje poprawy. Kiedy zrobić powtórne badania? Jak długo działa lek? Dodam, że lekarz stwierdził „po tym leku powinno przejść”. Dziękuje. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

leczenie glistnicy polega zazwyczaj na jednorazowym podaniu leków przeciwpasożytniczych i powtórzeniu takiego leczenia po około 2-3 tygodniach z uwagi na ryzyko ponownego zainfekowania. O wyleczeniu można mówić, gdy objawy ustąpią – jeżeli nie, leczenie należy kontynuować aż do skutku. Dlatego też nie sposób określić czasu leczenia, zwłaszcza, że nie wspomina Pani, jakie dolegliwości Pani dokuczają oraz jakie badania zostały wykonane i co dokładnie wskazały. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/glista-ludzka.

Niektórzy zalecają wsparcie tradycyjnej farmakoterapii naturalnymi metodami na pozbycie się pasożytów – sprzyja temu jedzenie pestek z dyni i okraszanie posiłków olejem z pestek dyni. Być może zainteresuje Panią także przepis dostępny pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/koktajl-ktory-oczyszcza-pasozyty-z-jelit-prosty-przepis.

Powtórne badanie kału powinna Pani wykonać po około 4 tygodniach od rozpoczęcia leczenia – jeżeli nie zostaną stwierdzone larwy w stolcu, można mówić o sukcesie terapii.

Więcej informacji pod tym adresem: https://parenting.pl/sposoby-na-pozbycie-sie-pasozytow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.