Jak długo trzeba czekać na poprawę zdrowia psychicznego?

Witam od roku lecze sie z przerwami na jakis rodzaj psychozy, slysze glosy komentujace czasem grozace, bralem olanzapine 1mg, w tej chwili biore od 1,5 tygodnia haloperidol 5mg jest poprawa jednak jak dlugo trzeba czekac az objawy ustapia calkowicie oraz czy w ogole ustapia,??

Dzień dobry, myślę, że najważniejsze byłoby zgłosić się i porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym. Z moje wiedzy wynika, że potrzebny jest dłuższy czas obserwacji tego jak zmiana leczenia wpływa na funkcjonowanie. Piszę Pan o głosach komentujących i grożących, które mogą powodować lęk i napięcie. Może Pan szukać dodatkowo wsparcia dla siebie uczestnicząc w grupach, szukając fundacji, które pomagają osobom w kryzysach psychicznych. Zwykle są tam osoby, które łączą podobne doświadczenia.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.