Jak dogadywać się z rówieśnikami?

witam, mam 19 lat dużo przeżyłem w swojim życi zawsze byłem zagubionym brzdącem któremu rzadko kto pomagał .przez niektóre wspomnienia nie mogę się odnaleźć wśród rówieśników raz mi przechodzi mam dobry humor później schizuje i nie mam mnie dla nikogo chcę się ówolnić od tego uczucia , przez to niemogę się dogadać z dziewczyną , z kumplami ani skupić na nauce . nawet , z mamą ciężko mi czasem porozmawiać . proszę o pomoc

Witam!
Proszę skontaktować się z psychologiem lub innym psychoterapeutą, omówić z nim problem i na pewno znajdziecie rozsądne wyjście na przyszłość. Potrzebna psychoterapia i psychoedukacja.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.