Jak działa lek Trittico?

Witam, biorę escitalopram 20 mg (2 tabl) oraz od tygodnia trittico 75 cr na noc. Jestem diabetykiem i zastanawiam sie czy przez trittico moje cukry sa koszmarne caly czas ok 300 i jakby insulina nie dawala rady, nawet po korektach insuliny jest tak samo zle. Czy trittico moze tak dzialac? w ulotce jest napisane ze zawiera sacharoze, ale zeby tak bardzo mialo to wplyw na cukry? czy szukac problemu z glikemia gdzie indziej? pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wpływu leków na poziom glikemii. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty diabetologa.